День Соборності України: як святкуватимуть у Дніпрі

22 cічня відзначається День Соборності України. Це одна із знакових дат українського державотворення. 

Про історію та традиції свята у пресцентрі Відкритого розповіли голова Дніпровського товариства політв’язнів і репресованих Іван Дремлюга, президент обласної «Федерації козацького бойового мистецтва «СПАС» Геннадій Поляков та заступниця директора Дніпропетровського історичного музею ім. Яворницького Валерія Лавренко. 

День Соборності України щорічно відзначають 22 січня — у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Це сталося у 1919 році.

У 1990-му напередодні річниці возз’єднання, між Києвом і Львовом десятки тисяч людей, тримаючись за руки, вишикувалися в «живий ланцюг».

«Тоді, за даними організаторів, в акції взяли участь майже мільйон людей. На мітингах у містах, з’єднаних «живим ланцюгом», лунали заклики до незалежності. Акція стала демонстрацією єдності українського народу. Проте офіційно День Соборності в Україні святкують з 1999 року», — зазначає Валерія Лавренко.

День Соборності України: як святкуватимуть у Дніпрі - рис. 1

У Дніпрі два роки поспіль проводилися масштабні марші від Алеї Героїв до пам’ятного хреста загиблим бійцям УНР. Цьогоріч ходу скасували через карантин.

«Товариство політв’язнів і репресованих організовує невеличкий мітинг на 11 годину ранку біля Козацького хреста. Він буде присвячений пам’яті героїв, які загинули, звільняючи Катеринослав. Традиційно буде покладання квітів. Поспіваємо стрілецьких і козацьких пісень. Таким чином вшануємо героїв та відзначимо День Соборності нашої Батьківщини», — розповідає Іван Дремлюга.

День Соборності України: як святкуватимуть у Дніпрі - рис. 2

Окрім цього, історичний музей ім. Яворницького пропонує відвідати онлайн-захід. Це буде лекція-презентація про історію свята. На сторінці музею у Фейсбуці одна з його співробітниць розповість про початки ідеї соборності, проголошення Акту злуки, «живі ланцюги» та значення цієї дати для українського народу.

«Той процес єднання, до якого так довго йшов український народ було офіційно розпочато у 1919 році. На мою думку, він не завершився й досі. Навіть сьогодні ми можемо почути «у них на заході» або «у нас на сході». Протягом всієї історії Україну намагалися розділити. Ми повинні нарешті зрозуміти, особливо в такий непростий період, що ми дійсно єдині. «, — переконує Геннадій Поляков.

День Соборності України: як святкуватимуть у Дніпрі - рис. 3

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Музейное Селфи: Днепр присоединился к всемирной акции | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,