День Соборності України: як святкують українці

Про історію свята та чи є в Україні Соборність, говорили з науковим співробітником Національного історичного музею ім.Д.І Яворницького Віталієм Соловйовим в пресцентрі телеканалу «Відкритий».

Сьогодні, 22 січня, відзначається День Соборності України. Це свято,  відзначається щороку в день проголошення Акту з’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, яке  відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

IMG 6482

«Перед цим, був підписаний Четвертий універсал Центральної Ради. Ним Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою,» — розповідає Віталій Соловйов.

У різні часи святкували цей день по-різному. Хоча чітких заходів не було. Адже спочатку День Соборності відзначали лише представники української діаспори за кордоном.  Тільки у 1999 році в Україні почали офіційно святкувати цей день.

Не дивлячись на культурні та ментальні розбіжності між жителями західної та східної України, наша країна Соборна. І цю єдність ми здобуваємо та захищаємо по сьогодні.

IMG 6486

«Соборність — це не тільки територія. Це люди, які живуть в Україні. Люди, які люблять свою країну та працюють на її розвиток», — говорить пан Віталій. 

Попри все, Акт Злуки став по суті другим Днем Незалежності України. Та відзначається щороку, як державне свято. В цей день тисячі українців виходять на площі, мости своїх міст з прапорами, щоб засвідчити єдність країни.

 

Теги: