Держбюджет-2020: зарплати підвищать, а курс гривні зміниться | Відкритий

Держбюджет-2020: зарплати підвищать, а курс гривні зміниться

Держбюджет на 2020-й рік прийнято. Чого очікувати українцям та як вплине цей закон на наші гаманці? Розповів заступник декана фаультету публічного управління та адміністрування ДРІДУ НАДУ Кирило Огданський у персцентрі каналу “Відкритий”. 

Головна новина Держбюджету на 2020-й рік – підвищення мінімальної зарплати на 550 гривень. З 1 січня наступного року вона становитиме 4720 гривень.

“Це підвищення для людей є гарним показником. Але для тих, хто платить зарплату, виникає проблема – де брати гроші для виплат”, – зазначив Кирило Огданський. 

Такі підвищення не дуже добре впливають на загнальний рівень економічного добробуту населення. Експерти переконані, що люди заможнішими не стануть. Бо керівники компаній, через відсутність коштів, вимушені скорочувати робочий день, відпоівідно і заробітну платню своїм працівникам.

Особливо скрутним зазвичай буває перший квартал року, бо фінансова активність громадян та підприємств  починається у березні. Відповідно бюджети компаній не наповнені. Отже, скорочуються грошові потоки.

Для наповнення бюджету влада вдається до продажу держпідприємств. Проте це суттєво не впливає на збагачення та не підвищує рівень надходжень до Державної казни.

“Позитивним мометом Держбюджету є зміцення гривні по віднощенню до долара. У порівнянні з минулим роком, коли закладали 29 гривень на долар, цього року закладено 27 гривень за долар”, – говорить експерт. 

Вцілому, позитивні чи негативні сторони Держбюджету буде видно після першого кварталу 2020-го року. Тому українцям слід почекати та у будь-якому випадку вчитися економити власні гроші.

Теги: