Девальвація гривні: що чекає мешканців Дніпра восени

Гривня «падає». Обмінники змінюють курс чи не щодня. Скільки коштуватиме гривня восени та чого очікувати економіці країни, розповідав президент «Асоціації Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга в пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Українська гривня стрімко дешевшає. Долар на міжбанку подорожчав  на тлі погіршення ситуації в світовій економіці та через пандемію коронавірусу і запровадження всеукраїнського карантину. Девальвацію гривні не зупинили навіть інтервенції НБУ, який в березні вже витратив на цю мету $2,2 млрд. Банкіри закликають не панікувати, оскільки курс до 30 грн/$, на їхню думку, є позитивним і для промисловості, і для держбюджету.

Девальвація гривні: що чекає мешканців Дніпра восени - рис. 1

«На сьогодні в світі відбувається такий собі ідеальний шторм. Останні 2-3 роки ми вже готувалися до фінансового колапсу, до фінансової кризи, яка наклалася на пандемію коронавірусу. Усі експерти в один голос говорять. що світова економіка переживає найгірший період з часів Другої світової війни. І сподіватися, що економічна криза не торкнеться України, не варто,» — розповідає Володимир Косюга. 

Через те, що світова економіка потерпає від кризи, підтримувати українську валюту ніхто не буде. Тому керівництво країни разом з керівництвом Нацбанку намагається знайти важелі, які б стримували падіння гривні.

«Наслідки девальвації ми відчуємо вже восени, коли відбудеться парад здорожчання комунальних послуг та підвищення цін на продукти», — говорить Володимир Косюга. 

Економічні експерти прогнозують курс гривні відносно долара в межах 29-30 гривень за долар. Проте остаточний курс залежатиме від того, як буде розвиватися світова економіка та ситуація з коронавірусом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Актуальный курс валют на 24 июля 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,