Місія МВФ не зупинила, а скоріше призупинила роботу в Україні, — економічний експерт з Дніпра

Немає прогресу – не буде і грошей. За такої причини призупинила роботу місія МВФ в Україні.

Що не влаштувало кредиторів і чи впорається наша економіка без допомоги валютного фонду, розповів у пресцентрі Відкритого президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

Посадовці так і не змогли домовитися про перегляд програми щодо виділення траншів МВФ. Про це заявив постійний представник фонду в Україні Йоста Люнгман. Фінансові експерти кажуть, що причини радше політичні, ніж економічні. Кредиторів не влаштовує, що в Україні буксує антикорупційна реформа та судочинство. Були претензії і до галузі енергетики. Економісти прогнозують, що влада буде намагатися повернути довіру Міжнародного валютного фонду та працювати над відновленням та посиленням роботи цих сфер.

«Якщо раніше можна було звалити все на коронакризу, то тепер постали питання, які не залежать від зовнішніх факторів. Місія МВФ не зупинила, а скоріше призупинила роботу в Україні. Проте нашим керманичам потрібно добре попрацювати над відновленням довіри», — коментує Володимир Косюга.

1215

Українців же хвилює інше питання: чи не вплине така ситуація на зарплатню, пенсії та інші виплати.

Президент асоціації «Дніпровський банківський союз» заспокоює: «Сказати, що завтра буде якась критична ситуація з виплатами стипендій, зарплатні тощо —  не можна. На сьогодні в нашій державі навчилися вирішувати такі проблеми внутрішніми резервами. Більше того, втішними є прогнози для національної валюти. Гривня потроху укріпляється. Її курс залежить не від співпраці з МВФ, а від того, наскільки ефективно працює українська економіка та від надходжень іноземної валюти від інвесторів, які купують наші ОВДП. А вони купують».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Днепровский политэксперт Андрей Клячин: о рейтингах центральной и местных властей | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,