Діти, що мають інвалідність: особливості спілкування

Як суспільство реагує на дітей, що мають інвалідність? Та як батькам справитися з проблемою своїх чад? Про це говорили з представниками БФ «Карітас» у пресцентрі каналу «Відкритий». 

Для сучасного суспільства діти з інвалідністю не новина. Проте реакція на них не завжди адекватні.

«Наше місто не є дуже дружнім до людей з вадами здоров’я. Тут мова і про транспорт, який не пристосований до їхніх потреб, про магазини та заклади освіти. А також про суспільство, яке не знає, як себе поводити, коли бачать людей з інвалідністю,» — говорить Галина Целовальченко.

Головною проблемою спеціалісти вважають відсутність інформації. Люди завжди бояться того, чого не знають.  Тому намагаються не помічати проблеми інших.

«БФ «Карітас» проводить акцію «Діти без обмежень». Ця програма створена для того, щоб показати на скільки діти з інвалідністю інтегровані у суспільство. Що  вони мають такі самі права, як і всі інші люди,» — розповідає Галина Целовальченко. 

Крім освітніх програм, важливо пам’ятати про батьків, які не завжди спроможні справитися з проблемами здоров’я у своїх дітей.

«Тут ми акцентуємо увагу на тому, що батькам потрібно прийняти проблему, усвідомити її та навчитися з нею жити. А стороннім людям, замість того, щоб відгороджуватись або пропонувати свою допомогу, визначитись, що вони хочуть. Яку мету переслідують, коли заходять в площину дітей з інвалідністю,» — зазначає практичний психолог Сергій Ткачук. 

Також спеціалісти радять не ховатися від таких дітей. Та шукати інформацію про їхні хвороби, щоб не ранити і розуміти, що відбувається.

Теги: