Для Білорусі важливо зберегти економічні відносини з Україною, – дніпровський політичний оглядач | Відкритий

Для Білорусі важливо зберегти економічні відносини з Україною, – дніпровський політичний оглядач

Україна імпортує з Білорусі третину нафтопродуктів, які споживає. Серед них бензин та дизпаливо. Яким чином турбулентність у сусідній країні може вплинути на пересічного українського водія і його витрати на пальне, розповів у пресцентрі Відкритого дніпровський політичний оглядач Юрій Райхель.

Протести у Білорусі не стихають. На минулих вихідних кількість мітингувальників у Мінську зросла. Утім, в інших містах така тенденція не спостерігається. Політичні експерти пояснюють це тим, що всі білоруси їдуть до столиці – в епіцентр подій.

Протестні акції у Білорусі не призвели до зупинки нафтопереробних підприємств. Обсяги відвантаження продукції, вироблених на Мозирському й Новополоцькому заводах, не зменшилися. Сьогодні, як зазначають експерти, українським водіям підвищення цін на пальне не загрожує.

«Для Білорусі збереження економічних відносин з Україною є важливішим ніж для нас. Трейдери продають нам дизельне паливо, у кращому випадку, в нуль. Україна відкрита для поставки з усіх боків – у цьому наша велика перевага. Варто розуміти, що купувати необхідну продукцію в Білорусі ми зможемо, але за яку ціну залежатиме виключно від української економіки та девальвації гривні», – коментує Юрій Райхель.

Політичні експерти переконані, що один із альтернативних сценаріїв розвитку подій – це введення санкцій проти Республіки Білорусь. Такий хід негативно вплине на економічні відносини з Україною. Тож у держави має бути чіткий план дій на такий ймовірний випадок.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Украина не признала Лукашенко легитимным президентом | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,

Оцените этот материал: