Криза металургії: як розвивається галузь на Дніпропетровщині

День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості святкують в Україні з червня 1993 року. В якому стані зараз знаходиться галузь на Дніпропетровщині та чи є перспективи розвитку металургії, розповідали сталевари у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

«Наразі галузь знаходиться у кризовій точці. Через відсутність модернізації обладнання та без підвищення заробітної плати металургам, позитивних зрушень не відбудеться», — говорить зварювальник труб Сергій Мацибора. 

Криза металургії: як розвивається галузь на Дніпропетровщині - рис. 1

Обсяги металовиробництва зростали до кризи. Тоді на тлі перевищення виплавки металу над його споживанням збільшувався експорт металопродукції в десяти країнах-лідерах із виплавки металу. Наслідком цього стало суттєве загострення конкуренції між цими державами. Це вимагає від України пошуку нових, більш креативних рішень щодо виробництва і збуту продукції.

«У першому півріччі виробництва нашої області скоротили виплавку сталі на 17%, за той же період по країні виробництво скоротилося на 7,6%. Основною причиною скорочення стало зниження цін і зменшення попиту на металопродукцію, а також наявність надлишкових сталеливарних потужностей в світі», — розповідає представник профспілки металургійного комплексу Андрій Коренчук. 

Криза металургії: як розвивається галузь на Дніпропетровщині - рис. 2

Основними завданнями для розвитку галузі є модернізація металургійного виробництва, зменшення його ресурсо- та енергоємності, скорочення викидів шкідливих речовин, покращення умов праці (підвищення соціальної захищеності робітників і зниження рівня виробничого травматизму).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доллар подорожал: актуальный курс валют на сегодня 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,