Скуповувати долар не треба, — президент асоціації «Дніпровський банківський союз»
Українська економіка знаходиться в стані стагнації. Додаткові удари наносять пандемія коронавірусу та політична криза. Тож гривня, як зазначають експерти, опинилася під тиском з усіх боків. Утім, боятися падіння національної валюти не варто. Про це повідомив у пресцентрі Відкритого президент асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.
Сьогодні українська економіка дійсно не в кращому стані. До економічної кризи додається політична. До того ж нестабільною залишається ситуація з введенням локдауну через пандемію коронавіруса. Про його вплив на малий та середній бізнес і можливі наслідки для підприємців експерти не говорять нічого позитивного.
У проєкті держбюджету на 2021 рік закладено великий дефіцит. Якщо влада не знайде шляхи вирішення цієї проблеми, то на гривню буде чинитися додатковий тиск. До загальної картини додаються сумнівні перспективи щодо наступного траншу від Міжнародного валютного фонду.
Утім, економічні експерти заспокоюють: скуповувати долар не треба. Не дивлячись на вищеперераховані фактори та заморожену співпрацю України з МВФ, вітчизняна валюта тримає позиції. Причина – стагнація не тільки української, а й світової економіки. Тож на загальному тлі ситуація не виглядає критично.
«Гривня найближчим часом сильно не впаде. Українці навіть не відчують такого сильного удару, як, наприклад, у 2014 році. Ми витримаємо курс 29 грн за долар. До того ж, перше півріччя історично завжди йде на укріплення національної валюти. Тому, можливо, якщо будуть якісь проблеми, то їх потрібно чекати ближче до осені наступного року», — коментує Володимир Косюга.
Також президент асоціації «Дніпровський банківський союз» рекомендує: «Ми повинні підготуватися до того, що у нас має бути якийсь запас на «чорний день». Відкладати гроші можна як в іноземній валюті, так і в українській. Тож я завжди раджу ділити свої збереження на два: половину зберігати в доларах або євро, а іншу половину – в гривнях. Так ви убезпечите себе від можливих коливань».
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Днепрян, которые “продали” свои голоса, обманули на 1500 гривен | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: гривна, курс, новости Днепра, экономика