Українці можуть втратити джерело доходу та купівельну спроможність, — експерт із Дніпра

Економічні експерти прогнозують, що стрімкого росту інфляції, як це було в травні цього року, наразі не прогнозується. Проте є і інші ризики.

Про них у пресцентрі Відкритого розповів економічний експерт із Дніпра Михайло Крапивко.

За даними Держстату, у травні 2021 року споживчі ціни зросли на 9,5%, у порівнянні з 2020-им. Зокрема, помітно подорожчали фрукти, соняшникова олія та м’ясо. Поповзли вгору і тарифи на житло та комуналку.

Експерти заспокоюють, що у червні ріст інфляції не прогнозується, проте і на спад цін очікувати не варто. Також додають: ризики чекають на громадян, після підвищення прожиткового мінімуму 1 липня та підвищення мінімальної заробітної плати з 1 грудня.

«Ось ці дві дати можуть вплинути і на підвищення інфляції, і на скорочення кількості робочих місць, адже роботодавцям доведеться шукати якісь шляхи оптимізації. Тобто говорити про те, що люди стануть багатшими не можна. Частина українців має шанс втратити джерело доходу, а основна маса – купівельну спроможність», — коментує Михайло Крапивко.

Українці можуть втратити джерело доходу та купівельну спроможність, - експерт із Дніпра - рис. 1

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Украине могут отменить бесплатный проезд в транспорте: чего ждать льготникам | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,