Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді проводить для поранених бійців арт-терапію

«Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова організувала проект для поранених бійців у воєнному госпіталі Дніпра», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли заступник директора бібліотеки Тетяна Сафронова, в. о. завідувачки відділом мистецтв закладу Тетяна Паршина та письменниця Ольга Рєпіна.

«Ми співпрацюємо з воєнним госпіталем від самого початку війни. Ще в 2014 році почали формувати полиці бук кросингу у відділенні госпіталю. До цієї акції підключилися й інші бібліотеки нашого міста. Проводили різноманітні майстер-класи. До того ж збирали бібліотечки на лінію фронту», — розповідає Тетяна Сафронова.

За словами заступниці директора Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова, пізніше почали проводити такі заходи, як кінопокази для бійців та різноманітні культурні вечори. Також разом з іншими бібліотеками України заклад реалізує безстрокову акцію, збираючи для військових частин бібліотечку українського воїна. Серед власних проектів — «Арт-постріл», котрий створила Тетяна Паршина, завідувачки відділом мистецтв.

Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді проводить для поранених бійців арт-терапію - рис. 1
«Я переселенка та волонтер, у 2016-му році співпрацювала з військовим госпіталем Дніпра. Так виникла ідея створення проекту. «Арт-постріл» — це мистецька терапія для бійців, що проходять реабілітацію. У госпіталі лікують фізичні хвороби, а ми лікуємо душі. Тож водимо захисників безкоштовно в театри на концерти, презентації книг організовуємо різноманітні майстер-класи. Наприклад, робимо блакитних пташок миру», — розповідає Тетяна Паршина.

Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді проводить для поранених бійців арт-терапію - рис. 2

Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді проводить для поранених бійців арт-терапію - рис. 3

«Маю великий досвід презентації своїх книжок та зустрічей з читачами, це дуже різні люди. Але вперше стикнулася з військовослужбовцями на презентації книги «Убити антиципатора». Довго думала, як трагічна ситуація, що описана у книзі, вплине на людей, травмованих війною. На радість, твір бійці сприйняли з великою цікавістю. Тож маю надію на подальші зустрічі з цією аудиторією на інших презентаціях», — додала Ольга Рєпіна.

Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді проводить для поранених бійців арт-терапію - рис. 4

Теги:

...