Дніпровські експерти: після змін до Конституції треба розробити Муніципальний кодекс

Дніпровські експерти наголошують, що після змін до Конституції України потрібно розробити Муніципальний кодекс. Про це в інтерв`ю Відкритому розповів співзасновник ГО «Інститут реформ та інновацій» Роман Сердюк.

Ще у 2000 році група депутатів Верховної Ради розробила Проєкт Кодексу законів про місцеве самоврядування в Україні (Муніципального кодексу України). Документ був поданий до Верховної Ради, направлений на розгляд Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, та на цьому зупинив свій шлях.

“Місцеве самоврядування регулює близько 500 законів в різних сферах, в тому числі різні Кодекси. Саме тому потрібен єдиний Муніципальний кодекс, який об`єднає всі закони місцевого самоврядування в єдиний документ», — розповідає Роман Сердюк.

З 2019 року про необхідність розробки Муніципального кодексу заговорили в багатьох містах України.

«Ми досліджували необхідність створення Муніципального кодексу і дійшли однозначного висновку – потрібен! Основне завдання Муніципального кодексу — уніфікувати та кодифікувати законодавство. ОТГ на сьогодні не мають конституційного закріплення, тому процесу прийняття Муніципального кодексу мають передувати зміни до Конституції», — пояснює Роман Сердюк.

Також говорили про проблему дублювання функцій центральної та місцевої влади.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,