Ринок землі на Дніпропетровщині: прогнози експертів

З 1 липня 2021 року вступить в дію закон, який забезпечує передачу державних земель у власність територіальним громадам та купівлю земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Про нюанси ринку землі розповів у пресцентрі Відкритого начальник відділу департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Сергій Корнієвський.

Новий закон про ринок землі містить певні обмеження щодо оплати і перевірки покупця. Купити ділянку зможуть тільки громадяни України і лише до ста гектарів на одну людину. А з 2024 року і приватні компанії до десяти тисяч гектарів. Іноземцям продавати землі буде заборонено до рішення референдуму. Дати його проведення ще невідомі. Також не можна купувати ділянки поблизу держкордону та продавати землю офшорним компаніям.

«З 1 липня цього року на Дніпропетровщині не буде ажіотажу стосовно ринку землі. Активних продажів і покупок очікувати не варто. Люди ще не до кінця розуміють усіх особливостей закону, тому будуть обережні», — розмірковує Сергій Корнієвський.

Ринок землі на Дніпропетровщині: прогнози експертів - рис. 1

Серед головних особливостей ринку землі – перевірка покупця нотаріусом. Якщо він виявить невідповідність вимогам, то угода не відбудеться.

«Ціна на земельні ділянки буде формуватися за ринкових умов. Сьогодні вона визначена законодавством як мінімальна, тобто не менше ніж 30 тисяч гривень за 1га. Взагалі, така реформа вирішить декілька проблем. Серед них прозорість земельних відносин, збільшення надходжень до місцевих бюджетів і ріст інвестицій в аграрну сферу».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре приводят в порядок парки: первый покос газонов после зимы | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,