20 років стажу для 100% виплати за лікарняний: дніпровський адвокат про новий законопроєкт

Міністерство соцполітики оприлюднило для обговорення законопроєкт, який змінює умови надання допомоги при тимчасовій непрацездатності. Зокрема, пропонують підвищити мінімальний стаж, за який виплачуватимуть 100% лікарняних, — до 20 років. 

Про це розповів у пресцентрі Відкритого адвокат Андрій Верба. 

Новий законопроєкт передбачає, що перші 10 днів лікарняного будуть оплачуватися за рахунок роботодавця, і тільки з 11-го виплати робитиме Фонд соцстрахування. Чинне ж законодавство передбачає, що роботодавець платить лише за перші 5 діб.

«Скоріше за все, у Міністерстві порахували, що, у середньому, лікарняні тривають 10 днів. І вирішили таким чином зекономити. Тепер гроші Фонду можуть навіть не знадобитися», — розмірковує Андрій Верба.

DSC 0234

Окрім цього, отримати 100% заробітної плати, у разі відсутності через хворобу, можна лише особам з двадцятирічним стажем. Хоча нині для стовідсоткової виплати достатньо лише 8 років.

Розмір допомоги зміниться так:

50% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж до п’яти років (зараз до трьох років);

60% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до десяти років (зараз від трьох до п’яти років);

70% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від десяти до п’ятнадцяти років (зараз від п’яти до восьми років);

80% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’ятнадцяти до двадцяти років;

100% середньої заробітної плати (доходу) — застрахованим особам, які мають страховий стаж понад двадцять років (зараз понад вісім років).

«Також пропонується проєктом закону ввести спеціальних лікарів, які будуть здійснювати перевірки обґрунтованості медичних висновків, на підставі яких і видавався  лікарняний листок. Якщо він буде визнаний необґрунтованим, то в подальшому Фонд буде стягувати кошти і з роботодавця, і з працівника. І за несвоєчасне повернення грошей буде передбачена відповідна пеня», — додає адвокат.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Пенсійні інновації: як змінився вік виходу на пенсію та кому її перерахують | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,