Дніпряни зможуть побачити унікальну картину до Дня всіх закоханих

У медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась прес-конференція присвячена презентації картини в Дніпропетровському художньому музеї до 14 лютого — Дня всіх закоханих. Про історію полотна розповіла нашим журналістам старший науковий співробітник художнього музею Людмила Гайда.

«Картина називається «Місячне сяйво», її автором є наш земляк Олександр Тишлер.  Її унікальність заключається в тому, що головною дійовою особою тут є жінка, а тому вона відповідає темі свята. Ім’я цього художника за радянських часів дуже довго не згадувалось, адже його картини дуже довго відносились до формалізму. Що це означало? Це означало, що творчість митця — чи то художника, чи то співака, письменника або скульптора — не відповідала концепції соціалістичного реалізму, поширеної в Радянському Союзі. Проте його картини є дуже незвичними», — розповідає пані Людмила.

IMG 9552
Вона поділилась інформацією про біографію художника, його життєвий та творчий шлях. Виявилось, що він народився в Мелітополі (нині — Запорізька область), а його прізвище перекладається з мови їдіш як «ремісник». Прізвище виправдало себе: його родичі по батьковій лінії були столярами. Науковий співробітник закладу культури й мистецтва зазначає, що картина довго знаходилась в сховищі, оскільки такі правила були встановлені в музеї.

«Ця картина буде виставлятися в нашому музеї впродовж трьох днів, після чого вона знову буде переміщена до сховища. Окрім цього, наших відвідувачів очікуватимуть інші не менш цікаві заходи», — зазначає Людмила Гайда.

viber image 2019 02 13 15.20.08
Нагадаємо, дніпровський музей АТО відвідала міністр України у справах ветеранів Ірина Фріз.

Теги: