До Дніпра повертається картина Михайла Паніна, що була втрачена під час Другої світової війни | Відкритий

До Дніпра повертається картина Михайла Паніна, що була втрачена під час Другої світової війни

Сьогодні в медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась дуже знакова для Дніпра і Дніпропетровської області конференція, присвячена поверненню в Україну картини Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною». Ця картина зникла під час Другої Світової війни і ії доля довгий час була невідома. Про те, яким чином знайшли цю картину, розповіла директор Дніпропетровського художнього музею Тетяна Шапаренко.

Картина Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» була написана в 1911 році і була його дипломною роботою. В 1914 році її передали до фондів Катеринославської картинної галереї (нині — Дніпропетровський художній музей). Під час Другої світової війни її вивезли німецькі окупанти. Після війни ця картина опинилась у США.

«Майже рік тому до нас звернулись представники компанії «Potomack Company», яка займається продажом речей на аукціонах. Вони повідомили нам, що була знайдена картина Михайла Паніна. Її збиралась продати на аукціоні сімейна пара Девід і Габі Трейсі, щоб заробити грошей на переїзд в новий будинок», — каже Тетяна Шапаренко.

«Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною». Михайло Панін. 1911 рік

Вона додає, що аукціон з продажу картину було відмінено за день до початку торгів, тому «продати з молотка» цю картину не вдалось.

«На аукціоні цю картину оцінювали у майже 50 000 долларів. У поверненні картини до фондів Дніпропетровсього художнього музею нам допомогли Служба Зовнішньої Розвідки України, посольство України в США, а також Міністерство культури України, до якого ми звернулися із проханням сприяти поверненню художньої цінності до Дніпра,» — каже директор художнього музею.

Також журналістам буди продемонстровані фотографії з музейних архівів: зокрема, колекції довоєнного періоду, розписку  що дозволяла вивіз картини з музею, а також запис у книжці обліку музейних цінностей, де ця картина зазначена як «Вкрадена».

Колекція музею до початку Другої світової війни

Розписка від імені бригаденфюрера СС Таця про виведенні картини з обліку музею

Запис в інвентарній книзі про статус картини

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що в Дніпрі руйнується Будинок органної і камерної музики.

Теги:

Оцените этот материал: