Довкілля Дніпра: як захистити навколишнє середовище міста

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається  5-го червня. В якому стані знаходиться довкілля Дніпра та що кожен мешканець може зробити, щоб покращити стан екології, розповідав у пресцентрі телеканалу «Відкритий» кандидат біологічних наук, доцент кафедри Екології та технології захисту навколишнього середовища Дніпровської політехніки Юрій Бучавий. 

Всесвітній день охорони довкілля був започаткований ще у 1972 році для того, щоб привернути увагу до якості довкілля та проблеми вичерпання ресурсів. Цього року, у зв’язку з карантином, багато запланованих заходів до цього дня довелося скасувати. Проте, питання екології не стало менш важливим.

Довкілля Дніпра: як захистити навколишнє середовище міста - рис. 1

«Регіональна доповідь про стан навколишнього середовища у Дніпропетровській області та екологічний паспорт області говорить про те, що з 2015 року спостерігається поступове зниження викидів від промислових підприємств. Натомість рівень забрудення атмосферного повітря залишається високим,» — розповідає Юрій Бучавий.

Серед міст області за обсягами викидів Дніпро традиційно посідає 3-тє місце після Кривого Рогу та Кам’янського. А за показниками забрудення повітря, знаходиться серед 10-ти найбільш забруднених міст України.

«Дніпро посідає 3-тє місце в області за обсягом викидів забруднюючих речовин від промислових підприємств, і водночас —  перше місце за Комплексним індексом забруднення атмосферного повітря, що визначається за основними забруднюючими речовинами,» — говорить пан Юрій. 

Фахівці давно б’ють на сполох. Та попереджають про негативні наслідки життєдіяльності людини. На думку медиків, здоров’я людини на 20% зумовлено фактором стану довкілля. Тому еко активісти наполягають на сортуванні відходів, на необхідності проведення моніторингу забрудення довкілля та на зменшенні викидів шкідливих речовин у повітря.

«Встановлено, що населення, яке проживає в умовах дуже сильного забруднення повітря, частіше хворіє на туберкульоз, хвороби ендокринної системи, нервової системи, органів дихання тощо. Отже, добре навколишнє середовище — це запорука  для здоров’я нації,» — сказав Юрій Бучавий. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Енергія єдності: проєкт з енергоефективності реалізується на Дніпропетровщині 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре

 

Теги: ,