Відкриття ринку землі: хто залишиться у виграші і за скільки дніпряни зможуть продавати ділянки

З відкриттям ринку землі доходи селян та громад збільшаться.

Про це у пресцентрі Відкритого заявив начальник відділу департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Сергій Корнієвський.

Масштабна реформа, яка стартує вже в липні цього року, дозволить селянам стати повноправними власниками земельних наділів. Вони зможуть їх продавати, купувати, дарувати та навіть використовувати як заставу при оформленні кредиту.

У виграші залишаться і спадкоємці. Сьогодні вони не можуть перепродати отриманий у спадок пай. З 1 липня така операція стане дозволеною.

Орендарі-фермери також можуть знайти в новій реформі переваги. У них з’являється переважне право на купівлю ділянки, яку вони орендують.

Сергій Корнієвський каже, що говорити про вартість землі поки зарано. Однак додає: «Є таке поняття як нормативно-грошова оцінка. І от в Дніпропетровській області зафіксована мінімальна ціна за один гектар ріллі. Складає вона 30 тис 251 грн. Продавати нижче цієї вартості не можна буде до 1 січня 2030 року».

DSC 4842

З відкриттям ринку землі будуть укладатися договори про купівлю-продаж приватних ділянок. Податки з угод поповнюватимуть місцеві бюджети.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Украине больше не будет нужен штамп о прописке: подробности | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,