Електронні трудові книжки та автоматична пенсія: дніпровська адвокатеса розповіла про новий закон України

Перші електронні трудові книжки в Україні з’являться у червні. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Що треба знати про нововведення в законодавстві розповіла в пресцентрі Відкритого адвокатеса Світлана Торопчина-Агалакова.

Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який Верховна Рада ухвалила 5 лютого цього року. Ним передбачено, що протягом 5 років із паперових книжок про трудову діяльність працівника, українці переходитимуть на електронні. Увесь перехідний період можна користуватися і старим, і новим варіантом.

Ввести дані в електронну книжку може як фізособа, так і роботодавець. Передавання необхідної інформації буде здійснюватися шляхом сканування заповнених сторінок та за згодою працівника на обробку персональних даних.

«Багатьох перехід трудових книжок в електронний формат може налякати. Особливо людей поважного віку, яким процес діджиталізації не є близьким. Однак боятися не варто. Треба розуміти, що такі зміни допоможуть усунути можливі ризики і негативні наслідки втрати трудової книжки, її фізичного пошкодження, фальсифікації та внесення недостовірних відомостей до цього документа», — акцентує адвокатеса.

Електронні трудові книжки та автоматична пенсія: дніпровська адвокатеса розповіла про новий закон України - рис. 1

Також законом передбачено запровадження автоматичного призначення пенсії. Робитимуть це через особистий електронний кабінет не вебпорталі Пенсійного фонду України. Якщо в системі будуть відсутні дані про страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, територіальний орган ПФУ будуть інформувати про необхідність їх надання.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Пенсия украинцев вырастет до 7 тыс гривен, — Минсоцполитики | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,