Експертка з Дніпра пояснила, чому сучасні діти мають проблеми з мовним розвитком

Підготовка дитини до першого класу та розв’язання проблеми нечіткої дикції, — про це у прес-центрі Відкритого розповіла логопед-дефектолог, спеціалістка з Томатіс терапії Анна Тильна.

Як розповіла Анна Тильна, у сучасних дітей доволі часто спостерігається не явно виражене затримання у мовному розвитку. Коли дитина перебуває у дошкільному віці, самостійно батькам це важко виявити. Адже дитина все ж таки розмовляє і може відповісти на легкі питання. Проблеми починаються, коли вона йде до першого класу. Якщо звичайні шкільні методики не можуть позбавити складнощів, це говорить про те, що мовний розвиток був порушений ще у ранньому віці.

IMG 3278 1

«Потрібно звернути увагу, чи усі звуки вимовляє дитина. Є ще певні приховані порушення мовного розвитку. Наприклад, коли дитина не може правильно відповісти на поставлене питання або описати пережиту подію, побачений фільм чи малюнок», — зазначає Анна Тильна.

Експертка порадила в домашніх умовах спробувати протестувати свою дитину. Це такі собі ігрові прийоми, які допоможуть батькам зрозуміти, чи потрібна синові чи донці допомога спеціаліста. Важливо виявити, чи вміє дитина чути звуки, адже вони є символами, які потім використовуються при написанні. Чи може зрозуміти, з якого звуку починається те чи інше слово та яким закінчується. Якщо дитині важко це зробити, то батьки повинні звернути на це увагу.

«За останній час дітей, які мають проблеми зі спілкуванням, стає все більше. Виною тому є ґаджети, які гальмують. Мовні навички розвиваються, коли дитина мислить, уявляє, має творче бачення та спілкується з іншими дітьми. Комунікація з однолітками є найкращим стимулом для розвитку», — додала логопед-дефектолог.

Раніше ми розповідали, як і коли почнуть боротися з амброзією на Дніпропетровщині.

Теги: