Фінансування культури: як живуть актори Дніпра

Про фінансування культури, театр та кіно, говорили з актором театру Шевченка Ігорем Кирильчатенком у пресцентрі каналу «Відкритий». 

Нещодавні заяви керівництва країни  про скорочення фінансування культури, сколихнули черговий раз суспільство. Актори, режисери, співаки та просто небайдужі громадяни приєдналися до онлайн мітигну «Ні — знищенню культури!»

«Культура — це важлива складова нашого життя. Це наша скарбниця, пам’ять. Як іще можна виразити те, що наболіло, крім як через мистецтво?», — говорить Ігор Кирильчатенко.

Уряд пропонував, по суті, обмежити програми в гуманітарній галузі, зменшивши їм фінансування в 2-3 рази. Проте, далі розмов і пропозицій справа не пішла.

«Хтось може говорити, що під час війни, пандемії мистецтво не таке вже й важливе. Та саме митці намагаються підтримати бойовий дух військових, не дають впасти в депресію від новин  та паніки. Якщо зараз митці зупиняться, то хто знає, що буде далі з нашою країною», — сказав Ігор Кирильчатенко.

Поки діють карантинні заходи, актори театру ім Т. Г. Шевченка проводять репетиції вдома самостійно або онлайн. Усі вистави скасовані.

 

Теги: