Іноді стрес – це корисно, — дніпровська психологиня

Відчуття стресу знайоме кожній людині. Ситуації, які змушують нас нервувати, трапляються чи не щодня. Як піклуватися про своє психічне здоров’я і вберегтися від небезпечного стресового стану розповіли у пресцентрі Відкритого дніпровські практичні психологині Юлія Гуртова та Тетяна Камерцель.

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я. Це чудовий привід нагадати собі про важливість нормальної роботи нашої нервової системи та гармонії духовного стану.

Причини виникнення стресу можуть бути різними. Будь-яка ситуація, глобальна чи незначна, може викликати сильне емоційне збудження. Конфлікт у транспорті, черга в магазині, сварка з близькою людиною впливають на нашу стресостійкість. Варто зауважити, що такий перелік може складатися не тільки з негативних подій. Народження дитини, освічення, несподіваний сюрприз також провокують появу стресу.

«Є така особливість у стресового стану, що в дозованій кількості він корисно впливає на наш організм. Таким чином у людини виробляється адреналін, вона стає більш загартованою як психічно, так і фізично. Але якщо ви в такому стані знаходитеся стабільно – це ненормально! І наслідки будуть невтішними», — зазначає Юлія Гуртова.

Іноді стрес – це корисно, - дніпровська психологиня - рис. 1

Профілактика стресу працює за принципом «клин клином вибиває». Загартовуйте свою стресостійкість. Психологи радять робити фізичні навантаження, починати інакше кожен ранок, приймати контрастний душ: стояти під протоком гарячої (теплої) води, а потім різко вмикати холодну. Окрім цього, намагайтеся уникати стресових ситуацій, не переймайтеся через марні очікування. Варто вчитися пізнавати себе та це життя, розуміючи, що багато чого не залежить лише від нас.

Допомагають у профілактиці стресу дихальні практики.

«Зробіть глибокий вдих. Затримайте дихання. Організм починає через цю затримку відчувати стрес. А потім повільно видихайте. І так декілька підходів. Ви відчуєте як ваш стан нормалізується», — радить Юлія.

Якщо ви все ж таки опинилися в такому стані – не панікуйте. Є багато вправ, які допоможуть швидко вийти зі стресу.

 «Дуже дієвою є лобно-потилична корекція. Покладіть одну руку на потилицю, а другу на лоб. Проговоріть усе, що вас турбує. Якщо у вас немає слухача, розкажіть усе це дзеркалу або іншому предмету в кімнаті. Корисно було б навіть поплакати – вилити з себе негатив. А далі – посміятися. Вам неодмінно полегшає», — розповідає Тетяна Камерцель.

Іноді стрес – це корисно, - дніпровська психологиня - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Украине могут вести карантин выходного дня, — Радуцкий | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,