Герої Крут: історія повторюється сьогодні – Відкритий

Герої Крут: історія повторюється сьогодні

Про події під Крутами та сучасну історію України говорили з громадським активістом Кирилом Дороленко в пресцентрі каналу “Відкритий”. 

Січень 1918 року залишив подію, яка стала не просто частиною історії, а й створила нових героїв України для всіх поколінь. Бій під Крутами посідає важливе місце в національній історичній пам’яті українського народу.

“Відзначати цей день на державному рівні ми почали тільки у 2013 році. Коли на парламентських виборах до Верховної Ради прийшли патріоти та націоналісти. Саме ці політичні сили подали законопроєкт про відзначення та вшанування Героїв Крут”, – розповідає Кирило Дороленко. 

Тепер щороку 29 січня українці покладають квіти  та згадують крутян. Хоча така традиція вшанування пам’яті передалася нам ще з радянських часів, молодь потребує нових заходів. Більш сучасних та таких, які б розповідали про історичні події.

“Нарешті українці отримали свій пантеон героїв. І це не може не тішити. Адже, наприклад, з крутян, брали приклад вояки УПА, Січові стрільці. Та і сьогоднішні воїни також згадують тих сміливих хлопців”, – говорить пан Кирило. 

Крути стали мірилом української стійкості та звитяги. Сьогодні проводять паралелі між подіями 20-х років минулого століття та боями на Донбасі.І це не дивно. Історія рухається по спіралі. І українці досі формуються, як нація. Створюють свою національну ідею. Тому важливо пам’ятати кожен урок нашої історії.

“Уникнути      бою під Крутами, як і боїв за Дебальцево, ДАП або Іловайськ було не можливо. Кожна нація має пройти свій шлях до справжньої незалежності. Ми свою дорогу долаємо мужньо та стійко. І я вірю, що таки здолаємо,” – сказав Кирило Дороленко.    

 

 

 

Теги:

Оцените этот материал: