Глобальне потепління: які пташки залишилися зимувати в Україні

Сьогодні в медіа-центрі телеканалу «Відкритий» відбулась пресс-конференція щодо глобального потепління: які птички залишилися зимувати в Україні.

Орнітолог, аспірант кафедри нормальної та патологічної анатомії Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Арсеній Богомаз, розповів, як на птахах позначилися кліматичні зміни. 

За останні десятиліття, українці в нашому регіоні взимку ще більше помічають лелеку, горіхівку. Також до нас літає галка та московка. Через глобальне потепління птахи України змінюють свій звичний ритм життя. Орнітологи б’ють на сполох через аномально теплі зими, більшість птахів залишаються на місці і гинуть через нестачу їжі. Деякі ж харчуються сміттям – і це також негативно впливає на їх здоров’я. Аби врятувати пернатих експерти радять вішати годівниці: просто прив’язати її до гілки буде мало, треба дотриматись основних правил розміщення.

DSC 0474 1

«Годівницю треба вішати мінімум півтора метра від землі. Тому що дуже багато котів і домашніх і вуличних, котрі люблять ловити птахів біля годівниці. І годівницю бажано вішати не на відкритому місці, а так, щоб вона була прикрита гіллям. Тому що до нас на землю прилітають хижі птахи, котрі ловлять звичайних», — розповів орнітолог Арсеній Богомаз.

Нагадаємо, що раніше повідомляли про те, що Утки Днепра не улетели на зиму: как спасти птиц

Теги: