Всі ТЕС України працюють в аварійному режимі, — екологиня з Дніпра Ірина Черниш

Вугільний сектор енергетики України сильно зношений. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіла голова громадської організації «Save Dnipro» та співзасновниця екологічного чатбота SaveEcoBot Ірина Черниш.

Останнім часом в Україні постійно відбуваються аварійні зупинки енергоблоків ТЕС. 3-го лютого 2021 року Запорізька ТЕС повністю сіла на нуль, від’єднавшись від енергетичної системи. В місті Енергодар, де вона знаходиться, деякий час не було світла та води.

«Абсолютно всі блоки вугільної генерації України вже перевалили за межу проєктно-паркового ресурсу в 200 000 годин. Наприклад, 7-й та 8-й ернергоблоки нашої Придніпровської ТЕС – є лідерками і досягли майже 400  000 годин. Проєктно-парковий ресурс – це той час, коли енергоблоки можуть працювати у звичайному безаварійному режимі, тому ми щодня бачимо відключення блоків різних станцій у звязку з аварійними роботами.

Варто визначитись – що ми робимо з цим сектором, бо на сьогодні існуюча «Енергетична стратегія України» застаріла і не виконується. Окрім цього, «Національний план по скороченню викидів від великих спалювальних установок» теж не актуальний. Потрібна нова стратегія, але Міністерство енергетики України ніяк її не напише. Через це немає загального розуміння – чи буде працювати вугільний сектор, скільки часу він буде працювати, яка частка припадатиме на які джерела: відновлювана енергетика, атомна генерація, вугільна», — пояснює Ірина Черниш.

Також говорили про комітетські слухання щодо скорочення викидів забруднюючих речовин у повітря в Україні та про позицію європейских колег.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Як подати на субсидію онлайн у Дніпрі

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: , ,