Говорити з дитиною про секс потрібно правильно: як у Дніпропетровській області розвивається статеве виховання

Сьогодні тема статевого виховання стає дуже популярною в нашому соціумі. Дніпропетровська область є першою в Україні, де з 2018 року було розпочато комплексну сексуальну освіту підлітків у навчальних закладах. Як говорити з дитиною на пікантні теми правильно і не соромлячись, розповіли у пресцентрі Відкритого експертки, тренерки із сексуальної освіти Олександра Бєлєніннік та Ірина Кобзєва.

Факультативний тренінговий курс «ПОВАГА.ЛЮБОВ.СЕКС» діє на Дніпропетровщині вже 2 роки. На сьогодні він започаткований у 105 навчальних закладах області. Окрім цього, у регіоні працює 127 тренерів із сексуальної освіти.

IMG 1259 e1599230678518

«Завдання тренера – створити таке середовище, в якому учасники зможуть вільно питати про те, що їх цікавить чи турбує. Команда досвідчених тренерів упровадила тренінговий курс для понад 1400 підлітків та провела інформаційні зустрічі для 2000 батьків. Підготовка на цей курс стартує вже 21 вересня в режимі офлайн з дотриманням усіх карантинних норм», — розповідає Ірина Кобзєва.

IMG 1240

З дітьми різного віку говорити про секс треба по-різному. У період від 3 до 6 років дитина починає розрізняти стать оточуючих, у неї виникає цікавість, спрямована статеві органи. У цьому віці хлопчики та дівчата повинні правильно називати усі частини свого тіла: вульва і пеніс відповідно. Батьки мають привчати малечу до правила «трусиків»:

– пеніс і вульву прикривають нижньою білизною;

– це інтимні зони людини;

– ніхто не має торкатися твоїх статевих органів, окрім батьків або лікаря, якщо це стосується питань твого здоров’я. Лікар має оглядати дитину лише при батьках;

– ніхто не повинен просити тебе торкнутися їхніх інтимних частин тіла та показувати тобі свої;

— треба поважати не тільки свої кордони, але й кордони інших людей.

«Починайте говорити з дитиною про секс якомога раніше! Якщо малеча з ранніх років отримує відповідну до її віку й розвитку інформацію про взаємини, знає правильні назви всіх частин тіла і відчуває, що батьки є надійними порадниками, найімовірніше, спілкування із нею у старшому віці на відвертіші теми не викличе труднощів. А якщо батьки ніколи раніше не говорили на тему сексуального виховання, то підліток, що стоїть на порозі статевої зрілості, може сприйняти спроби «профілактичної бесіди» з подивом і побоюванням», — радить Олександра Бєлєніннік.

IMG 1235

Щоб подолати відчуття незручності і навчитися впевнено та спокійно обговорювати ці теми з дітьми, батькам потрібно докласти деяких зусиль: самим розібратися у цих питаннях, читати тематичну літературу, дивитися освітні фільми, програми та розпочати спілкуватися, практикувати. Вперше відповідати на пікантні запитання буде незручно, вдруге – легше…

IMG 1258 e1599230588950

IMG 1242

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В одной из школ на Днепропетровщине процветает рукоприкладство | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,