У школах Дніпропетровщини працюватимуть поліцейські: як це вплине на боротьбу з булінгом

10 жовтня у дванадцяти школах Дніпропетровщини розпочнуть свою службу ювенальні поліцейські. Як вони сприятимуть боротьбі з булінгом, домашнім насиллям та дитячою жорстокістю розповіли у пресцентрі Відкритого голова громадського руху «Gender Stream» Ольга Полякова та начальниця відділу ювенальної превенції у Дніпропетровській області Наталія Лазаренко.

Протягом шести місяців на Дніпропетровщині впроваджуватимуть пілотний проєкт щодо запобігання булінгу та домашньому насиллю. Ювенальна превенція – це відділ поліції, який займається виключно безпекою дітей та запобіганням правопорушень з їх боку. 12 поліцейських з цього відділу вже приступили до особливого навчання і 10 жовтня будуть готові вийти на службу в школи області.

«Статистика показує, що за минулий рік у школах нашої області було виявлено всього 9 випадків булінгу. Це говорить тільки про одне: адміністрація навчальних закладів, діти та батьки замовчують реальні ситуації. Головною метою проєкту є не виявлення булінгу, а його попередження. Поліцейські будуть працювати не по факту: щось сталося – приїхали. Вони будуть намагатися запобігати виникненню правопорушень», — розповідає Наталія Лазаренко.

IMG 1812

Поліцейські працюватимуть у школах з восьмої ранку до 17:00. Їх обов’язки впродовж дня: слідкувати за навчальним процесом, виявляти прояви булінгу та сексизму, читати дітям лекції з кібербезпеки та правил дорожнього руху. Вони спілкуватимуться з дітьми, педагогами, адміністрацією школи та батьками.

«Поліцейські мають налагодити тісний контакт та довірливі відносини з учнями для подальшої співпраці в боротьбі та протистоянні булінгу, домашньому та сексуальному насильству. Діти мають усвідомити, що у них є друг, до якого можна звернутися за необхідною допомогою, розповісти про свої переживання та проблеми, розуміючи, що їх зможуть вирішити», — зазначає Ольга Полякова.

IMG 1808

Читайте также: На Днепропетровщине семейные разборки завершились смертью 17-летнего подростка | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,