Хто в Україні зможе фотографуватися на паспорт в головному уборі

«Українцям дозволили фотографуватися на паспорт у головному уборі», — про це у прес-центрі Відкритого розповіла начальниця відділу централізованого оформлення документів №1 ГУДВС України у Дніпропетровській області Ірина Ярош.

«17 липня 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про внесення деяких змін щодо оформлення документів, які посвідчують громадянство України, особу чи її спеціальний статус. Цією постановою передбачено наступне: якщо особа має релігійні упередження, то може фотографуватися у хіджабі. Тобто, це стосується жінок», — говорить Ірина Ярош.

Хто в Україні зможе фотографуватися на паспорт в головному уборі - рис. 1
За словами експертки, ця постанова набуває чинності тільки 6-го жовтня 2019 року. До того ж, під час фотографування обличчя має бути повністю відкрите. Постанова стосується як закордонного паспорту, так і ID-карток та документів, що посвідчують, що особа є шукачем прихистку.

«Нововведення викликано тим, що у нас багато студентів-іноземців з мусульманських країн. У них жінки повинні носити хіджаб. Українки, укладаючи шлюб з мусульманами, також носять хіджаб», —  розповідає Ірина Ярош.

Щодо закордонного паспорту, то, за словами експертки, його дуже легко оформити. Особа повинна принести з собою паспорт громадянина України, попередній закордонний паспорт та сплатити квитанцію про адміністративний збір. Якщо це діти, знадобиться свідоцтво про народження, повинен прийти один з батьків зі своїм українським паспортом та можна привести дитину або принести фотокартку 10х15. З 12 років обов’язкова присутність дитини, бо потрібні відбитки пальців. З 14 років дитина повинна мати ID-картку.
«З 1 січня 2019 року у нас збільшився прожитковий мінімум. Тож адміністративний збір за оформлення закордонного паспорту теж зріс. Тому сьогодні не терміновий закордонний паспорт коштує 682 гривні, а 1034 гривень – терміновий», — додала Ірина Ярош.

Раніше ми розповідали, як часто пенсіонери з Дніпра виграють в судах.

Теги: