Інформаційна підтримка хворих на діабет: у Дніпрі створили електронні картки | Відкритий

Інформаційна підтримка хворих на діабет: у Дніпрі створили електронні картки

У людей, хворих на цукровий діабет, досить часто виникають ситуації, коли вони не можуть самостійно надати інформацію про себе та свою хворобу. Щоб організувати їм певну інформаційну підтримку, у Дніпрі створили електронні карти діабетика. Що це та як працює, розповіли у прес-центрі Відкритого.

Ідея створення проекту виникла з досвіду роботи. Ініціатори відмічають, що дуже часто таких пацієнтів привозять в лікарню вже в стані діабетичної коми. Саме тому дуже важливо вчасно розпізнати хворого на діабет, для чого і було створено електронні картки. Від звичайних силіконових браслетів картки відрізняє напис «Діабет» та QR-код, який містить всю інформацію про хворого. Ідею використання подібних браслетів ініціатори запозичили в Іспанії: там широко використовуються схожі аксесуари, щоправда, призначені вони для хворих на епілепсію та не мають індивідуальних QR-кодів.

«В цьому коді зашифрована вся інформація: прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, основний діагноз, супутні діагнози, група крові, алергічні реакції, які можуть викликати певні препарати та два телефони родичів, з якими можна зв’язатися за необхідності», — пояснює один з ініціаторів проекту Сергій Каталунов.

Безпосередньо картка містить в собі інформацію про всі обстеження діабетика та вміст глюкози у його крові. До того ж туди можна завантажити результати аналізів, аби не носити їх з собою у паперовому вигляді.

Долучитися до благодійного проекту можуть як діабетики, так і ті, хто прагне допомагати хворим. Для цього достатньо просто зайти на Facebook-сторінку організації.

«В нас є групи в Facebook благодійного фонду Опора.юа, ви можете зв’язатися напряму зі мною, після чого ми вирішимо конкретне питання. Що стосується платформи Діабеторіум: є сайт, де можна подивитися інформацію, контакти, і вже безпосередньо долучитися до неї», — зазначає розробник проекту Маргарита Гарбуз.

Вся інформація щодо проекту є у вільному доступі в мережі. Але щоб отримати власну електронну картку, потрібно зв’язатися з ініціаторами.

Нагадаємо, лікарі Дніпра дали поради як розпізнати діабет та уникнути захворювання 

Теги:

Оцените этот материал: