Інклюзивний театр «Незабудки» святкує річницю від заснування

Інклюзивний театр «Незабудки», акторами якого є діти з синдромом Дауна, святкує рік існування. Засновники розказали детальніше про їх діяльність на прес-конференції Відкритий

Тетар виник рік тому, зовсім випадково. Благодійна громадська організація та батьки, дітей з синдромом Дауна, були ініціаторами та організаторами створення інклюзивного театру. Фінансування театру відбувається за допомогою коштів батьків, але іноді допомагають спонсори. В колективі театру всього вісім хлопців та лише одна дівчина, вони репетирують в невеличкому зйомному приміщенні. Перший спектакль «Бременські музики»минув у Києві, 21-го березня відбудеться прем`єра нового спектаклю у Дніпрі та юні актори вирушать зі своєю програмою до Одеси, на міжнародний фестиваль.

«Ми будемо розвиватися і нести людям повідомлення, що діти з синдромом Дауна можуть розвиватись так само, як  звичайні діти», — каже Юлія Омельчук член громадської організації.

Режисер театру — Людмила Журавель, ніколи не думала, що буде працювати в інклюзивному театрі, але дуже щаслива, що їй випала така можливість . Людмила каже, на початку репетицій діти погано вимовляли текст, але з часом вони навчились працювати над собою, бо в них великий талант і потенціал.
«В нашому театрі ми спілкуємось з дітьми через душу», — сказала режисер Людмила Журавель.

telka

Ігор Зябров, 15-річний актор «Незабудки», познайомився в театрі зі справжніми друзями, з якими йому легко та цікаво спілкуватись. Акторська гра розвиває в ньому емоції, інтелектуальні та лідерські здібності, та в такому творчому середовищі він почуває себе впевненим і вільним .

chuvak

«На прем’єру нашої нової вистави, я запрошую всіх бажаючих , щоб всі змогли подивитися на що ми здатні », — сказав Ігор Зябров. Ігор хоче показати всій Україні, що такі діти, як вони можуть все і навіть більше.

Напомним, в Днепре открыли студенческий театр «Семь актеров».

Теги: