Історик із Дніпра Олег Репан про неофіційне свято українських героїв

23 травня в Україні відзначатимуть День Героїв. Його заснували на честь українських вояків – борців за свободу країни.

Про це розповів у пресцентрі Відкритого директор музею історії Дніпра Олег Репан.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив 23 травня святкувати День Героїв. Таку дату обрали не дарма – саме цього дня пішов із життя діяч українського націоналістичного руху Євген Коновалець. Окрім цього, у травні загинули й «кращі сини України XX століття» Микола Міхновський та Симон Петлюра.

Це свято про лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та діячів ОУН. Воно неофіційне, а за радянських часів його відзначали підпільно. Свою актуальність ця дата відновила у 2014 році, з початком військових дій на Сході України.

«Дуже хочеться забути про війну, відгородитися від неї. Тим більше, ми живемо з вами в мирному місті. Але за 240 км звідси йдуть бойові дії. І мирним Дніпро буде тільки тоді, коли ми будемо сильними, коли ми будемо пам’ятати минуле, розуміти теперішнє та думати про майбутнє», — коментує директор музею історії Дніпра.

IMG 8151 e1621594740484

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Студенты днепровского педколледжа провели флешмоб ко Дню вышиванки (ВИДЕО) | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,