Каховське водосховище: пестициди у водоймах – Відкритий

Каховське водосховище: пестициди у водоймах

Про забруднення річок говорили у пресцентрі телеканалу “Відкритий” з керівницею громадського формування “Екологічний патруль” Тетяною Лампікою.

Днями суспільство сколихнула новина, що у Каховському водосховищі знайшли отруйні речовини. Поліція відкрила провадження через повідомлення про забруднення водойми.

“Пестициди у водосховищі були завжди. Дослідники давно б’ють на сполох і говорять, що воду з річок взагалі не можна використовувати”, – розповідає пані Тетяна. 

 

Критична ситуація склалася після того, як депутати ВР  минулого скликання відмінили контроль над ввезенням та використаннямп пестицидів.

Чим дало скористалися аграрії. Безвідповідальне зберігання пестицидів призводить до того, що ми на сьогодні маємо кричущу ситауацію із забрудненням навколишнього середовища.

 

“Фермери не дотримуються прибережної захисної смуги.  І розпахують територію, яка має захищати річку”, – говорить Тетяна Лампіка.

Керівниця “Екологічного патруля” наполягає на тому, що річки можуть відновитися та можна буде вживати воду, за умови, що люди почнуть відповідальніше ставитися до наколишнього середовища. А аграрії таки припинять використовувати пестициди. Хочав цьому питанні має підключитися влада і гарантувати їм компенсацію за врожай.

Теги:

Оцените этот материал: