Онкологію треба вчасно виявити: кожен рік на Дніпропетровщині захворює 80 – 95 дітей

Кожен рік на Дніпропетровщині діагностують онкологію у 80 – 95 дітей. Про необхідність вчасно виявляти онкологію у дітей та про проведення обстеження дитини для виключення онкологічної патології в інтерв`ю Відкритому розказала начальниця служби інтенсивної терапії і онкогематологіі у Дніпровській обласній дитячій клінічній лікарні Наталія Дементьєва.

«Дуже важливо батькам і лікарям знати, що онкологія у дітей буває. Якщо не підозрювати і не припускати – неможливо рак своєчасно виявити. У дітей, в більшості випадків, пухлини розвиваються в місцях, недоступних візуальному огляду. Небезпека пухлини в тому, що тривалий час вони протікають без симптомів. В першу чергу потрібно батькам бути уважними до дитини: помічати всі зміни в поведінці — млявість, слабкість, втрата апетиту, біль. Потрібно пам’ятати про онкологію і цілеспрямовано виключати саме пухлини», — розповідає Наталія Дементьєва.

В даний час в Дніпропетровській області спостерігаються фахівцями близько 518 дітей, які хворіють або колись перенесли хворобу. Є статистика, що десята частина випадків раку виявляється лише на третій стадії. Наталія Дементьєва пояснює, де можна обстежити дитину для виключення онкологічної патології.

«В першу чергу варто звернутись до сімейного лікаря або до педіатра, хоча треба розуміти, що лікарі можуть помилятись. Наприклад, всі батьки області, навіть без направлення, можуть звернутись до нашої лікарні, щоб обстежити свою дитину для виключення онкологічної патології на базі  «Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні» ДОР», — говорить Наталія Дементьєва.

Зовсім нещодавно майбутнє дітей, хворих на злоякісну пухлину, вважалося безнадійним. Якщо до 1980-х – 90-х років видужувало не більше 7 — 10% дітей, сьогодні при ряді пухлин — більше 90% та приблизно 75% загалом.

Наталія Дементьєва застерігає всіх людей не користуватися послугами продавців «чудодійних» засобів, що часто спекулюють на біді людей, які стикнулися з темою онкології.

Також, говорили про можливості лікування онкології у Дніпрі та чому інколи батьки везуть дітей задля встановлення діагнозу та лікування онкології закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:В реабілітаційному центрі лікарні Руднєва у Дніпрі функціонує басейн, але цих послуг в програмі НСЗУ немає

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,