Кіберполіція є і вона працює, — дніпровська адвокатка

З кібербулінгом стикаються 92% українських дітей. Про цькування в Інтернеті та куди звертатися дніпрянам з цією проблемою розповіли у пресцентрі Відкритого психологиня Юлія Сіліна та адвокатка Світлана Торопчина-Агалакова.

Жити без Інтернет-ресурсів у 21 сторіччі неможливо. Реєструючись у соціальних мережах важливо розуміти, що людина стає більш уразливою до негативу з боку інших користувачів. Психологиня Юлія Сіліна вважає, що кібербулінг небезпечніший ніж звичайний, адже не можна подивитися в очі кривднику.

Страждають від цькування в Інтернеті і діти, і дорослі. Але перші, за статистикою, частіше ніж другі.

50% українських дітей стали жертвами кібербулінгу. Тому особливо уважними мають бути батьки. Вони повинні викликати у дитини почуття довіри, але при цьому зберігати особисті кордони.

«Цікавтесь життям своєї дитини, питайте її про друзів, оточення, захоплення. Переглядайте соціальні мережі. Підтримуйте і вчіть правильно реагувати на негатив», — радить психологиня.

Кіберполіція є і вона працює, - дніпровська адвокатка - рис. 1

В Україні діє закон щодо протидії кібербулінгу. Кривдник може понести адміністративну відповідальність за скоєння Інтернет-насильства. Батькам варто пам’ятати, що до 16 років відповідальність за дію своєї дитини несуть вони.

«У нас працює кіберполіція. Навіть якщо ваш кривдник анонімний, його можуть знайти і він понесе адміністративну відповідальність. Якщо ж його знущання в Інтернеті привели жертву до самогубства, то відповідальність буде кримінальною», — розповідає адвокатка Світлана Торопчина-Агалакова.

Кіберполіція є і вона працює, - дніпровська адвокатка - рис. 2

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Зеленский подписал Указ об ужесточении наказания за кражу авто.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,