Кліщі атакують: як дніпрянам вберегтися від паразитів

На початку квітня починають розмножуватися кліщі. У цей же період до дніпровських лікарів активно звертаються пацієнти, до яких присмоктався цей небезпечний паразит. Як вберегти себе і що робити у випадку «зустрічі» з кліщем на тілі?

Розповів у пресцентрі Відкритого лікар-інфекціоніст Віктор Маврутенков.

Навесні розпочинається сезон активності кліщів і триває він, у середньому, до листопада. Протягом усього цього періоду варто бути дуже обачливими. Аби уберегтися від кліщів, лікарі радять підбирати правильний одяг для відпочинку на природі чи в зелених зонах. Бажано одягати світле вбрання з довгими рукавами. На одязі темного кольору знайти паразита важче. Штани краще заправляти у шкарпетки. Перед прогулянкою скористатися спеціальними  спреями. Якщо кліщ все ж таки присмоктався, діяти треба швидко і за інструкцією.

«Перше, що ми робимо – не панікуємо. Якщо помітили на тілі кліща і маєте змогу швидко дістатися до найближчої лікарні, то терміново так і робіть. Якщо ж такої можливості немає, то доведеться знімати паразита самостійно. У цей момент важливо не відірвати занурений в шкіру хоботок. Краще скористатися пінцетом. Після видалення, нічого не робіть з місцем укусу. Не треба його ніяк і нічим обробляти. Обов’язково потрібно звернутися до лікаря для обстеження», — пояснює Віктор Маврутенков.

Кліщі атакують: як дніпрянам вберегтися від паразитів - рис. 1

Кліщі є переносниками багатьох інфекцій. Серед них, відомий усім кліщовий енцефаліт та лаймська хвороба. Віктор Маврутенков зазначає, що від першої патології потрібно робити щеплення, проте ні в Дніпрі, ні в Україні на сьогодні необхідної вакцини немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: Дожди и сильный ветер: в Днепре объявили штормовое предупреждение | Відкритий

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,