Понад 2 тисячі хворих на глаукому щорічно виявляють у Дніпропетровській області

Сім мільйонів. Стільки хворих на глаукому щорічно виявляють по всьому світу. В Україні ця цифра сягає 17 тисячі. Понад 2000 з них – у Дніпропетровській області.

У чому небезпека глаукоми та чи можливо вберегтися від неї? Про це у пресцентрі Відкритого розказав професор кафедри офтальмології Дніпровського державного медичного університету Валерій Сердюк.

IMG 9032

Глаукома – це найрозповсюдженіший шлях до незворотної сліпоти. Головна причина втрати зору – внутрішньоочний тиск. Через відсутність виражених симптомів, зрозуміти, що ви захворіли майже неможливо. Особливо на ранніх стадіях.

Валерій Сердюк називає такі приводи звернутися до офтальмолога:

  • Ви прокидаєтеся втомленими, відчуваєте важкість у лобовій та тім’яній частині.
  • Вам стає важче орієнтуватися в темній кімнаті. За 20-30 хвилин око людини звикає до темноти. Якщо за цей час зір не пристосувався до нових умов, то ваші рецептори не в нормі.
  • Райдужні кола перед очима (коли дивитеся на ліхтар чи інше світло).

Глаукома – це невиліковна хвороба і якщо не виявити її вчасно, то можна назавжди втратити зір. Єдина можливість не допустити цього – регулярно відвідувати офтальмолога. Особливо це стосується людей старших 40 років. Хоча варто зазначити, що захворіти може будь-хто, незалежно від віку та статі.

Професор кафедри офтальмології Дніпровського державного медичного університету каже: «На сьогодні в нашому місті існує єдина абсолютно професійна, сформована під всі світові протоколи установа — Дніпропетровська обласна клінічна офтальмологічна лікарня. Тут виконується повний протокол обстеження і лікування всіх форм та стадій глаукоми».

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В МОЗ рассказали, какова вероятность заразиться COVID-19 после вакцинации | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,