Звичайний нежить переростає в запалення легень: дніпровська лікарка розповіла про шкоду самолікування

Починають зі звичайного нежиттю – закінчують запаленням легень. Українці так сильно переймаються через стан свого здоров’я, що лікують антибіотиками навіть перші симптоми ГРВІ. До лікарів не звертаються – призначають самі.

Про шкоду самолікування в пресцентрі Відкритого розповіла сімейна лікарка з Дніпра Ольга Ломоносова.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Просте правило, яке люди щоденно чують з телевізійної реклами, але продовжують нехтувати ним. Сьогодні, у період загального послаблення імунітету, українці, для власного спокою, лікують антибіотиками навіть звичайну ГРВІ. До того ж не втихає паніка через короновірус. Намагаючись вберегти себе від інфекції, люди завдають собі ще більшої шкоди. Причина та ж сама – лікування не за призначенням медика, а за рецептом з інтернету чи за порадою сусіда.

«Пацієнт не зовсім адекватно може оцінити свій стан. Коли люди між собою спілкуються і розуміють, що в них є схожі симптоми, вони починають радити один одному той чи інший препарат або метод скорішого одужання. Але ці схожі симптоми не обов’язково свідчать про наявність одного й того ж захворювання. Тобто, якщо одне лікування для когось буде нормальним, для іншого воно може виявитися пагубним. Нерідко ми чуємо страшилки про те, як звичайний нежить може перерости в запалення легень. Це не казки. Це наслідки самолікування», — зауважує Ольга Ломоносова.

Звичайний нежить переростає в запалення легень: дніпровська лікарка розповіла про шкоду самолікування - рис. 1

Чим ще загрожує самолікування? Серед найпопулярніших наслідків: поява алергії на препарат, букет побічних реакцій, звикання до ліків, можливість передозування та перехід захворювань у хронічні форми.

Також лікарі радять не зловживати народною медициною та не довіряти популярним міфам про самолікування. Наприклад, є така думка, що алкоголь вбиває мікроби та віруси. Ольга Ломоносова пояснює: «У санітайзерах та інших антисептичних засобах міститься спирт. І деякі люди помилково вважають, якщо спирт вбиває бактерії ззовні, то він зможе це зробити і з середини. Проте важливо пам’ятати, що алкоголь завдає людському організму виключно шкоду і точно ніяк не допомагає в лікуванні хвороб».

Тож лікарі радять своєчасно звертатися за допомогою до спеціалістів, аби добрими намірами не завдати собі більшої шкоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ НОВОСТИ ДНЕПРА: В Днепре 16 медучреждений объединили в 5 больниц | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,