Експерт з Дніпра розповів, коли в Україні насправді розпочалася Друга світова війна

Коли відбулось переосмислення подій Другої світової війни, та чому 1 вересня 1939 року вважається початком Другої світової для України, — про це у прес-центрі Відкритого розповів начальник південно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін.

«30-ті роки ХХ століття по всьому світу були нестабільні: конфлікти точилися в Азії та Європі. Першого вересня вступила в бої велика кількість держав одночасно, тому саме ця дата вважається початком Другої світової війни й для України. Це початок агресії тодішньої гітлерівської Німеччини проти Польщі. За два дні оголошується війна збоку Англії та Франції, а 17 вересня Радянський Союз зчиняє агресію проти Польщі та далі нарощується велика кількість держав, які були залучені до цього великого конфлікту», — розповів експерт.

Експерт з Дніпра розповів, коли в Україні насправді розпочалася Друга світова війна - рис. 1

Як прокоментував Ігор Кочергін, більш ніж 40 років ігнорувався той факт, що війна почалась двома роками раніше.

«Ці два роки були не дуже зручними для радянської пропаганди, оскільки з вересня 1939 по червень 1941 років Німеччина та Радянський Союз плідно співпрацювали та були союзниками. Вони й дали старт цій війні», — зауважив спікер.

За словами голови Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, переосмислення Другої світової війни відбулося тільки з 2014 року.  З цього часу ми згадуємо її не в контексті Радянського Союзу, а в контексті України, тому що вона одна з тих країн, які найбільше постраждали у цій війні.

 

Теги: