Експерт з Дніпра розповів, коли в Україні насправді розпочалася Друга світова війна

Коли відбулось переосмислення подій Другої світової війни, та чому 1 вересня 1939 року вважається початком Другої світової для України, — про це у прес-центрі Відкритого розповів начальник південно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін.

«30-ті роки ХХ століття по всьому світу були нестабільні: конфлікти точилися в Азії та Європі. Першого вересня вступила в бої велика кількість держав одночасно, тому саме ця дата вважається початком Другої світової війни й для України. Це початок агресії тодішньої гітлерівської Німеччини проти Польщі. За два дні оголошується війна збоку Англії та Франції, а 17 вересня Радянський Союз зчиняє агресію проти Польщі та далі нарощується велика кількість держав, які були залучені до цього великого конфлікту», — розповів експерт.

2IMG 3780

Як прокоментував Ігор Кочергін, більш ніж 40 років ігнорувався той факт, що війна почалась двома роками раніше.

«Ці два роки були не дуже зручними для радянської пропаганди, оскільки з вересня 1939 по червень 1941 років Німеччина та Радянський Союз плідно співпрацювали та були союзниками. Вони й дали старт цій війні», — зауважив спікер.

За словами голови Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, переосмислення Другої світової війни відбулося тільки з 2014 року.  З цього часу ми згадуємо її не в контексті Радянського Союзу, а в контексті України, тому що вона одна з тих країн, які найбільше постраждали у цій війні.

 

Теги: