Кожен п’ятий дніпрянин страждає від осінньої депресії: поради психолога щодо профілактики сезонної хандри

Літо ще нагадує про себе теплою погодою, але осінь впевнено займає панівну позицію. З її приходом багато людей відчувають зниження емоційного фону. Про сезонну депресію і як дніпрянам можна її подолати розповіла у пресцентрі Відкритого практичний психолог Юлія Гуртова.

Чому депресія найчастіше виникає саме восени? Причин безліч: зменшення сонячного світла негативно впливає на вироблення серотоніну – «гормону щастя», зміна погоди викликає нестабільність гормонального фону, зниження життєвого тонусу через скорочення дня.

Зазвичай осінню депресію називають хандрою. Вона настає у вигляді таких відчуттів як печаль, сум, внутрішня мерзлякуватість, самотність та апатія. У людини зникає бажання відвідувати роботу чи спілкуватися, але вона все одно продовжує це робити. Це відрізняє осінню хандру від депресії, яка потребує обов’язкового втручання професійного психолога. Хоча Юлія Гуртова відзначає, що систематичне відвідування лікаря для профілактики не завадить нікому. Навіть тим, хто не жаліється на проблеми з психічним здоров’ям.

Кожен п’ятий дніпрянин страждає від осінньої депресії: поради психолога щодо профілактики сезонної хандри - рис. 1

Психолог радить займатися активною діяльністю: спортом чи танцями. Причому робити це в групах, аби постійно знаходитися в комунікації з людьми. Лягайте спати раніше і прокидайтеся о шостій годині ранку, щоб збільшити час світового дня. Більше ходіть пішки, хоча б по 20-30 хвилин, а на вихідних влаштовуйте собі багатогодинні прогулянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Днепровская школа ушла на «дистанционку»: пятеро учителей заболели COVID-19 | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,