Відчуваєте емоційне вигорання: час йти у відпустку

Якщо ви почали відчувати втому, апатію та неспокій, ви не просто втомилися. Що відбувається з людиною, яка має емоційне вигорання, розповів у пресцентрі телеканалу «Відкритий» психолог з Дніпра Олександр Федорець.

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає роботу корисною для психіки, але негативні умови праці можуть призвести до проблем фізичного й емоційного здоров’я.

Термін «емоційне вигорання» позначений у Міжнародному класифікаторі хвороб як наслідок тривалого невирішеного стресу на робочому місці. Багато вчених вважають це хворобою, але починаючи з травня 2019 року ВООЗ використовує цей термін тільки у випадках, пов’язаних з роботою, а тому «вигорання» класифікується як синдром, супутні симптоми якого впливають на стан здоров’я.

«Якщо ви відчули  виснаження або втому, які  призводять до порушення сну, зниження імунітету, проблеми із концентрацією, а також інтелектуальну та емоційну дистанцію з роботою, зниження професійної ефективності, знайте, це емоційне вигорання. І боротися з ним потрібно починати негайно,» — розповідає психолог Олександр Федорець.

Емоційне вигорання – це, перш за все, виснаження. Інтелектуальне, емоційне та фізичне. І впоратися з цим допоможе перерва. Повноцінна активна відпустка може допомогти. Або зверніться до фахівця. Але відправитися у відпустку та приділити час собі – варто спробувати.

ЧИТПЙТЕ ТАКОЖ:Долгожданная свобода: туристов из Греции вернут домой сегодня 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

 

Теги: ,