На які загрози очікувати дніпрянам після підвищення мінімальної заробітної плати

Середня заробітна плата дніпрян коливається від 7 до 10 тисяч гривень. Новий президентський законопроєкт щодо підвищення мінімальної зарплати до 5000 грн набув широкого розголосу. Плюси чи недоліки? Про перспективи вітчизняної економіки розказав у пресцентрі Відкритого експерт Михайло Крапивко.

Підвищення податків, скорочення робочих місць, прискорення інфляційного процесу, перехід бізнесу в «тінь» або повне його зникнення з українського ринку, зростання трудової міграції кваліфікованих працівників та стагнація вітчизняної економіки – про такі сумні перспективи у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати говорять експерти.

«Навіть світова економіка ще не до кінця оговталася після кризи у 2008 році. Ми ж дуже багато втратили з березня по травень цього року через пандемію та жорсткі карантинні умови. У другому кварталі було зафіксовано падіння ВВП на 11,6%. Ця цифра є катастрофічною. Стан сучасної української економіки не є прийнятним для підвищення мінімалки до 5000 гривень», — зазначає Михайло Крапивко.

IMG 1344

Нині серед більшості економічних експертів є дуже багато критичних зауважень до нового законопроєкту. Вони запевняють, що уряд повинен мати ґрунтовні розрахунки щодо необхідності підвищення мінімальної зарплати, додаткових надходжень та витрат. Зараз таких розрахунків немає.

«Цей проєкт, поданий президентом України, очевидно, задля інших вигод, а не для справжнього підвищення доходів громадян», — коментує Михайло Крапивко.

Читайте также: В Украине планируют узаконить удаленную работу: ее поделят на два вида | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , , ,