Курс долара: вгору чи вниз?

Про курс національної валюти та долара говорили з президентом Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимиром Косюгою у пресцентрі каналу “Відкритий”. 

Останні місяці українців турбує питання курсу долара. У порівнянні з початком минулого року, валюта суттєво здешевшала. Гривня зміцнила свої позиції. Та чи добре це для економіки України і самих українців?

“Економічних підстав для зміцнення національної валюти немає. Гривня росте завдяки тому, що на ринок заходять іноземні інвестиції. І стрибки валюти пов’язані виключно з політичними процесами”, – розповідає Володимир Косюга. 

IMG 6326

Враховуючи усі політичні процеси та стрімкі зміни в українському політикумі, спрогнозувати курс валют майже не можливо. Все залежить від керівництва країни та Національного банку.

“Щоб не потрапити у неприємну ситуацію з вашими заощадженнями, зберігайте гроші як в гривні, так і в доларах. Кладіть їх на депозит, адже гроші мають “працювати,” – говорить пан Володимир.

Укріплення національної валюти на 18-20% позитивно впливає на купівельну спроможність. Проте робити покупки вигідно за кордоном.

“Для українського ціноутворення здешевшання долара стало негативним явищем. Адже близько 70 – ти мільярдів гривень недоотримано в бюджет через курсову різницю”, –  сказав експерт. 

Надалі робити прогнози щодо курсу долара фахівці не ризикують. Бо політична площина питання занадто непередбачувана.

Теги: