Мінськ — Москва: як відносини Росії та Білорусі впливають на Україну

Конфлікт між владою білорусі та Москвою останнім часом помітний навіть неозброєним оком. Загострився він  із затриманням під Мінськом російських громадян, яких Білорусь називає російськими найманцями з «Вагнера». Як це вплине на Україну, розповів політичний оглядач з Дніпра Юрій Райхель у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Офіційний Мінськ на початку передвиборчої кампанії заявив, що Москва зазіхає на білоруську стабільність та прагне скоїти політичний переворот. Такі заяви лунають на фоні найманців «Вагнера», яких заарештували спецслужби Білорусі та які вчиняли свою протиправну діяльність в Україні у 2013-2014 роках.

IMG 0245

«Лукашенко зараз говорить про російську загрозу, прагнучи консолідувати навколо себе білоруський електорат, поставити його перед хибним вибором: або Лукашенко, або агресія Росії. Для цього президент Білорусі робить спроби вдатися до фальсифікації виборів. Саме тому вибори розтягли в часі на 3 дні. Це дасть можливість для фальсифікацій на користь діючого керівника країни», — розповідає Юрій Райхель.

На фоні дестабілізації дипломатичних відносин з Кремлем, в Білорусі проходять мітинги опозиції. Збирають вони досить велику кількість людей. Останній мітинг зібрав 63 тисячі громадян. І це не може не хвилювати Лукашенка. Який втратив підтримку Володимира Путіна та шукає союзників в Європі.

«Для України важливі відносини Росії та Білорусі. Перш за все тому, що ми маємо кордон з двома державами. І якщо офіційний Мінськ буде підпорядковуватися Москві, то кордон по якому проходить лінія фронту, збільшиться в сотні разів. Адже для Кремля, мати контроль  над Мінськом, означає наближення до впливу на європейські країни. Тому українська влада має зайняти вичікувальну позицію та спостерігати чим закінчаться вибори президента Білорусі 9-го серпня,» — зазначив Юрій Райхель. 

Україні вигідні відносини з Білоруссю, адже останнім часом налагодилася торгівля та продуктивні робочі стосунки. І втрачати такого стратегічного партнера, Україні дуже не хотілося б.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Политический эксперт Владислав Романов: в Днепре выборы де-факто стартовали 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,