Міжнародний день сліпих: як живуть незрячі в Дніпрі

13 листопада у світі відзначають Міжнародний день сліпих. Як живуть незрячі люди та чим допомагає ім держава, говорили у студії прес-центру «Відкритого»  з інструкторкою з організаційно-масової роботи Українського товариства сліпих Лесею Лимар та Марійкою Токар, ученицею 5-го класу, яка навчається за інклюзивною програмою. 

Навчання та виховання незрячих дітей — процес нелегкий та довготривалий. Адже вихователям потрібно розуміти психологію дитини,  бути витривалими та терплячими. Саме завдяки Валентину Гаюї — відомому педагогу, який заснував у Парижі декілька шкіл і підприємств для сліпих, світ відзначає 13-го листопада цей день.  Валентин Гаюї вперше продемонстрував свій метод навчання сліпих, за допомогою придуманого ним шрифту.

Ще до Брайля, навчання та виховання сліпих дітей Валентин Гаюї поставив на наукову основу. Він розробив рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері.

Сьогодні спеціалісти власними силами і коштами батьків незрячих дітей, розробляють методичні матеріали, книги та допоміжні засоби для виховання. Підтримки від держави майже немає. Проте, це не зважає дітям розвиватися та відчувати всю повноту життя.

Міжнародний день сліпих: як живуть незрячі в Дніпрі - рис. 1

 

Марійка Токар майже не бачить та навчається за інклюзивною програмою. Але це не зупиняє дівчину і вона, окрім школи, займається музикою, вокалом, слухає багато книжок та мріє стати журналісткою.

Завдяки професійним діям вихователів, у дітей є можливість читати, слухати, займатись улюбленими справами. Бо, як зазначила Леся Лимар «Спершу потрібно говорити про людину. А потім про її вади здоров’я».

Ми часто не помічаємо нічого навколо себе і чуємо від інших, що світ став байдужим та сліпим. Але, щоб відчути, як це не бачити, спробуйте заплющити очі і пройти хоча б 20 кроків. Можливо тоді ви станете чуйнішими та уважнішими до інших. Бо світ таки прекрасний, навіть коли ви його не бачите. Головне, вміти відчувати!

Теги: