Музей хреста: де на Дніпропетрвщині можна побачити унікальну колекцію хрестиків

Про історію та музей хреста говорили з директором музею Віктором Векленко у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Унікальний Музей Хреста знаходиться у Дніпропетровській області, Петриківському районі на території козацького етнохутора Галушківка. Відкрився він у 2013 році з ініціативи історика, архіолога Віктора Векленка.

Музей хреста: де на Дніпропетрвщині можна побачити унікальну колекцію хрестиків - рис. 1

«Ми зібрали велику колекцію хрестів та вирішили показати її людям. На хуторі Галушківка у старовинній хаті на чотирьох стінх розмістили всю колекцію хрестів. Від Козацької доби до сьогодення. Але починалося все з виставок колекції по Україні,» — розповідає Віктор Векленко. 

В Україні це перший музей. Налічує він сьогодні більше 8 тисяч хрестів та хрестиків. А починалося все з 1,5 тисячі експонатів. Ці експонати ілюструють християнську історію України. Історики подорожують з виставкою Україною. Також багато людей відвідують музей на хуторі. За рік музей робить 10-11 виставок в інших містах країни.

«Зацікавився цією темою я у 2000-му році. Коли ми вели роскопки на Новобогородицькій фортеці. Серед знахідок було багато хрестів. Це унікальна пам’ятка. Яка  показує хто і в які часи жив на території сучасної Дніпропетровщини,» — говорить пан Віктор.

Поки діють карантинні обмеження, музей тимчасово не приймає відвідувачів. Проте, тут завжди раді гостям та поціновувачам історії.

 

 

 

 

Теги: