На Дніпропетровщині оцінили центри для наркозалежних: рекомендують лише 6 з 300

Моніторингова група оцінила реабілітаційні центри для людей з наркозалежністю на Дніпропетровщині: рекомендують лише 6 з 300. Про це в інтерв’ю Відкритому розповіли регіональний координатор проекту REAct у Дніпропетровській області Леонід Власенко та регіональний представник Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю «ВОЛНА», документатор проєкту REAct Руслан Воєводов.

Наркозалежність – це хвороба, а не злочин. Боротьба з наркотиками ведеться десятиліттями та доводить, що силові методи боротьби є безрезультатними. В Україні досі існують негуманні підходи, які порушують права людей, непоодинокі факти катування та ув’язнення наркозалежних у приватних реабілітаційних центрах.

«Усього на Дніпропетровщині існує близько 300 реабілітаційних центрів для людей з наркозалежністю. Однак моніторингова група, яка проводила оцінку цих центрів в нашій області, рекомендує лише 6 з них. Більшість центрів закритого типу і вони не доступні навіть для членів моніторингової групи. До мене не одноразово звертались з повідомленнями про порушення прав та катування в таких місцях», — прокоментував Руслан Воєводов.

Зараз на розгляді у парламенті два законопроєкти: #5715-1 від 13.07.2021 та #5715 від 29.06.2021, які мають на меті змінити законодавство, яке начебто надасть можливість повернення до повноцінного життя людям з наркозалежністю.

«Ці законопроєкти пропонують людям, які скоїли нетяжкий злочин або злочин середньої тяжкості пройти перед звільненням реабілітацію. Однак примусове лікування не ефективне. Також ці законопроєкти мають пункт стосовно нових програм, за якими буде відбуватись лікування, але самих програм зараз не існує і що в них напишуть – не зрозуміло», — розповів Леонід Власенко.

Також говорили про те, що в Україні не існує реабілітаційних центрів для підлітків з наркозалежністю.

Щоб повідомити про випадок порушення вам потрібно перейти за посиланням: https://react-aph.org/report-about-human-rights-violations/, обрати країну та дотримуватися інструкції.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Центр допомоги Дніпропетровської області шукає приміщення для розширення

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и страницу Відкритого в Facebook, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,