На Дніпропетровщині популяризують петриківський розпис

Популярність петриківського розпису в Україні та за її межами не зменшується протягом багатьох років. Для знайомства з народною творчістю не обов’язково їхати до Петриківки. Майстри нашої області навчають малювати українські орнаменти у Дніпрі. У пресцентрі Відкритого про унікальність мистецтва розповів директор Центру народної творчості «Дивокрай» Віктор Боняк.

Петриківський розпис залишається візитівкою українського народного мистецтва вже багато років. Візерунки на побутових речах, виконані у цьому стилі, збереглися з XVII століття. Нині відома техніка малювання перетворилася на бренд. З 2013 року петриківський розпис внесено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. На Дніпропетровщині сьогодні діє Центр народної творчості «Дивокрай», який продовжує традицію популяризації цього мистецтва. Тут працюють майстри, які не тільки розписують дерев’яні скрині, тарілки, настінні годинники та речі щоденного вжитку (наприклад, ручки), а й навчають цьому інших.

На Дніпропетровщині популяризують петриківський розпис - рис. 1

Сувеніри ручної роботи від майстрів «Дивокраю»

«Усі бажаючі засвоїти початкові елементи петриківського розпису можуть звернутися в наш центр. Тут художники проводять майстер-класи, діляться власним досвідом. Не кожна людина має змогу поїхати в Петриківку, подивитися на роботи майстрів, а тим паче повчитися в них. Ми таку можливість надаємо, популяризуючи таким чином петриківський розпис серед населення Дніпра та області», — розповідає Віктор Боняк.

На Дніпропетровщині популяризують петриківський розпис - рис. 2

Віктор Боняк

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Туристична реформа у селі близ Дніпра: велонавігація, етносадиба, майстер-класи | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,