На українців чекає «інтелектуальний» локдаун, — дніпровський політолог

Введення локдауну в Україні обговорюється вже не перший тиждень. У зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції влада пропонувала запровадити жорсткі обмеження на період зимових свят. Чи чекати нам повторного карантину та які це матиме наслідки, розповів у пресцентрі Відкритого дніпровський політолог Віктор Пащенко.

Вводять чи не вводять? Ситуація з впровадженням повного локдауну в Україні досі залишається непроясненою. За попередньою інформацією жорсткі обмеження мали ввести вже наприкінці грудня. Тепер дати змістили на початок січня. Однак офіційного рішення Кабміну й досі немає.

«У Кабінеті Міністрів є різні погляди на цю ситуацію. Міністри, які представляють економічний блок, у першу чергу турбуються про економічне становище в країні. І вони чітко розуміють, що запровадження повного локдауну спричинить дуже негативні наслідки для економіки. А Міністерство охорони здоров’я та внутрішніх справ виступають за більш жорсткі заходи в рамках локдауну. Тому зараз ведеться торг навіть у рамках того органу, який має приймати відповідні рішення», — коментує ситуацію Віктор Пащенко.

На українців чекає "інтелектуальний" локдаун, - дніпровський політолог - рис. 1

Експерти ж заспокоюють – такого карантину як восени не буде. Скоріш за все на українців чекає «інтелектуальний» локдаун: обмеження корегуватимуть в залежності від ситуації в регіонах.

«Ефект від карантину, який був у березні-травні цього року, не був таким, як того очікували. Тому зараз я неодноразово зустрічаю думку, що впроваджувати локдаун у тому вигляді, у якому він був весною, не варто. Кінцевого успіху він не досягне, а втрати для економіки будуть величезні», — зазначає політолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В ожидании локдауна: в горсовете Днепра могут сократить сотни чиновников | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,