Нам потрібні революційні зміни в питанні інтелектуальної власності, — дніпровський юрист
14 жовтня набуде чинності Закон щодо створення національного органу інтелектуальної власності. Чи посприяє це економічному та соціальному розвитку країни, розповів у пресцентрі Відкритого викладач юридичної кафедри Дніпровського національного університету Олексій Стасюк.
Сьогодні в Україні діє Національний офіс приватної власності. Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає деякі зміни в роботі цієї організації. Зокрема, з 14 жовтня вона називатиметься не офісом, а органом.
Функції органу залишатимуться майже незмінними. Як і раніше, делеговані НОІВ прийматимуть на розгляд та експертизу заявки щодо об’єктів інтелектуальної власності. Важливо, що тільки тепер таку заяву можна подати у електронному вигляді. Окрім цього з’явиться нове повноваження – скасування дії свідоцтва про права на такий об’єкт. Як зазначає Олексій Стасюк, відсутність такого права раніше викликала багато проблем на митниці. Тепер кожен українець може як запатентувати свій винахід, торгівельну марку або іншу працю, так цей патент у нього можуть і відібрати.
«Сподіваємось, що такі зміни в законодавстві стануть дійсно революційними. Адже проблеми реформування системи управління інтелектуальною власністю існують стільки ж, скільки і незалежна Україна. Ще 2 грудня 1991 року Президія Верховної Ради змушена була приділити увагу питанням правової охорони інтелектуальної власності, тому що вся необхідна інформація зберігалася в реєстрах СРСР. Тож питання це дійсно болюче і вирішується вже багато років», — розповідає Олексій.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Днепре продлили срок голосования за проекты «Бюджета участия» | Відкритий
Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.
Теги: Верховная Рада, закон, новости Днепра