Наступ дифтерії: чи є привід для паніки у Дніпрі

В Україні зафіксовано вже кілька випадків дифтерії, зокрема, на Закарпатті та у столиці. У Дніпрі поки що ніхто не захворів, і приводу для паніки немає, вважають медики. Кажуть, єдиний спосіб вберегтися від небезпечної хвороби, – вакцинація. Що це за захворювання, як йому запобігти та як лікувати, у пресцентрі Відкритого розказав головний інфекціоніст міста, завідувач 1-м відділенням міської інфекційної лікарні №21 Володимир Чумак.

Наступ дифтерії: чи є привід для паніки у Дніпрі - рис. 1

 «Дифтерія – небезпечне гостре інфекційне захворюванням. До дифтерійного токсину чутливі практично всі органи, але найбільше – серце, нирки, нервова система. При перших  підозрілих симптомах треба звертатися до лікаря. Адже під маскою банальної інфекції може таїтися дифтерія. Смертність від неї – від 5% до 20%», – наголосив Володимир Чумак.

Збудник хвороби – дифтерійна паличка, яка дуже стійка і може зберігатися у зовнішньому середовищі до 15 діб. Заражаються нею повітряно-крапельним шляхом і через предмети побуту.

Серед симптомів – біль у горлі, підвищена температура, набряк слизової оболонки ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, набряк шиї.

Джерело інфекції – хвора людина або носій збудника. Інкубаційний період триває від 3 до 10 днів.

Єдиний  спосіб захиститися від дифтерії – вакцинація дітей і ревакцинація дорослих. Тому медики закликають прийти до сімейного лікаря та робити щеплення. Зокрема, у Дніпрі достатньо вакцини, запевнив Володимир Чумак.

Дітям роблять щеплення у 2, 4 та 6 місяців. Дорослим вакцинуватися треба кожні 10 років, оскільки постійного імунітету від хвороби немає.

Зазвичай на осінньо-зимовий період припадає максимальна кількість випадків дифтерії.

Теги:

...